105-та річниця від дня народження українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського

Цінуємо мудре слово видатного педагога, славетного нашого земляка Василя Сухомлинського. Втілюємо його ідеї в сучасній освіті.
У цьому році відзначаємо 105-ту річницю від дня народження українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського.
Вчителі Карлівського ліцею впроваджують педагогічні ідеї відомого земляка, знайомлять учнів початкових класів з життям та надбаннями Василя Олександровича.
Разом з Валентиною Ротатовою першокласники малювали ілюстрації до прочитаних казок В. Сухомлинського, вчилися бути добрими, вдячними, людяними.
Наталія Грін для учнів 4 класу підготувала дидактичний відеоматеріали "Читання для себе. Казка" Жайворонок і Сонце" Василя Сухомлинського".
З Валентиною Бас третьокласники потрапили на чарівні уроки милування природою, вчилися помічати та берегти красу довкілля, у складених казках передавали свої враження та думки. Інсценування казки та тематичний кросворд стали вдалим завершенням роботи.

Казки В. Сухомлинського

З нагоди 105 річниці від Дня народження видатного педагога та письменника Василя Сухомлинського, учнями 8 класу на уроці англійської мови прочитано казки Сухомлинського по ролях та виконано інтерактивні вправи.

Світ дитинства

"Світ дитинства - це в першу чергу пізнання серцем того, що дитина бачить навколо себе, що вона робить," - писав В.О. Сухомлинський.
"Серце відддане дітям" - тема виховної години у 7 класі Карлівського ліцею Соколівської сільської ради. Вона присвячена 105 річниці з Дня народження видатного педагога.
Учні із цікавістю та задоволенням познайомились із творчістю Василя Олександровича.

Пальчиковий театр

"Вірте в талант і сили кожного учня"
В.О.Сухомлинський
Твори Василя Сухомлинського - це джерело ніжності й мудрості, людяності й доброти. Вони заряджають дітей чудодійною силою, живлять корінчики чутливої особистості, пробуджують до мистецької творчості, розвивають фантазію та уяву.
Саме казки та оповідання великого педагога надихнули здобувачів освіти 6 класу Карлівського ліцею виготовити для пальчикового театру персонажів і спробувати свої сили в акторській майстерності.

Хай світом править доброта

У народі кажуть:"Хто людям добра бажає, той і сам добро має".Виховну годину
"Хай світом править доброта" за творами В.О.Сухомлинського проведено у 5 класі Карлівського ліцею.
Василь Сухомлинський дуже любив дітей. Навчав їх, писав для них.Писав про добро, бо сам був доброю людиною і хотів, щоб діти виросли добрими і чуйними.

Інсценізація оповідання "Сьома дочка"

"Мати...Найдорожча для кожного з нас людина на землі. Любов до неї святинею входить у серце. З любові до матері починається виховання патріотичних почуттів", - писав Василь Сухомлинський. Саме його твори вчать поваги, любові і глибокої шани до матері. До Дня матері читачі шкільної бібліотеки Карлівського ліцею читали твори В. Сухомлинського, інсценували оповідання "Сьома дочка", створили відеопривітання для любих матусь.

Музей В.О. Сухомлинського

25 травня здобувачі освіти Карлівського ліцею відвідали музей В.О. Сухомлинського в Павлиші. Діти на власні очі побачили ті місця, де жив і віддавав серце дітям великий Учитель. Експозиція музею розкрила життєвий і творчий шлях видатного педагога.
В.О. Сухомлинський розумів важливість виховання у дітей національної ідентичності та патріотизму, розвитку моральних цінностей, формування почуття власної гідності - все те, що нас сьогодні об'єднує в боротьбі за свою свободу. Тому, екскурсія до музею під час проведення військово-патріотичної гри "Джура" набула особливого значення.
Діти мали можливість перейнятися цінностями, які пропагував Василь Олександрович Сухомлинський, а головне усвідомити, що наша сила сьогодні в любові до своєї країни і свого народу.