НМТ - 2025

Календар проведення НМТ

 

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.

Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації  для участі в НМТ —  основний та додатковий.

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

 

Основне про НМТ

У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця  перебування.

НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ. 

Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами.

Модель проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу  100–200 Міністерство освіти і науки України затвердило завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей встановлено коефіцієнти до результатів за кожний предмет НМТ. Інформацію про значення цих коефіцієнтів та алгоритм розрахунку конкурсного бала подано в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

РОЗРАХУНОК КОНКУРСНОГО БАЛА ДЛЯ ВСТУПУ 2025 РІК

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних. 

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

 

Користуйтеся офіційними джерелами

Як і в попередні роки, задовго до національного мультипредметного тесту (НМТ) соціальні мережі рясніють «привабливими» пропозиціями такого штибу, як «офіційні завдання НМТ», «демонстраційні варіанти НМТ», «пробні тести НМТ».

Спритники в такий спосіб привертають увагу потенційних учасників тестування та їхніх батьків до послуг репетиторів або ж підвищують рейтинги своїх каналів чи інтернет-ресурсів. Звісно ж, якість пропонованих ними тестів не завжди належна, матеріали можуть містити некоректні завдання, іноді навмисно спотворені або неправильні відповіді чи взагалі не відповідати реальному формату тестування.

Натомість на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти в рубриці «Підготовка до НМТ» розміщено приклади якісних завдань різних форм і рівня складності: демонстраційний варіант НМТ-2025, демонстраційний варіант НМТ-2024, перший і другий тренувальні варіанти НМТ-2024, перший і другий тренувальні варіанти НМТ-2023, а також тести ЗНО.

Довіряйте достовірними джерелами, критично оцінюйте інформацію!

 

НМТ-2025: порядок проведення

За тиждень особи, які вже мають повну загальну середню освіту або завершать її здобувати у 2025 році, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ).

Основні засади підготовки та проведення цього тестування, права й обов’язки учасників, вимоги до створення й функціювання тимчасових екзаменаційних центрів, особливості проведення основних і додаткових сесій НМТ, визначення результатів тестування, подання й розгляду апеляційних заяв визначено в Порядку проведення національного мультипредметного тесту. З-поміж іншого, у ньому внормовано особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.

Тож цілком закономірно, що задля своєї поінформованості потенційні учасники НМТ перед початком створення персонального кабінету мають уважно ознайомитися з цим документом, а не тільки засвідчити цей факт позначкою у відповідній комірці.  

Більше про особливості реєстрації для участі в НМТ говоритимемо під час прямого етеру нашому YouTube-каналі «НМТ-2025: ви запитуєте — ми відповідаємо» і висвітлюватимемо на  офіційних сторінках у соцмережах Українського центру оцінювання якості освіти.